TŘY v Galerii M

10. srpna 2010 v 23:04 | Ina |  VÝTVARNO + FOTO
Performancí Bacha, hrnec! zahájily Hana Jelínková, Veronika Tymelová a Pepa Schwarzerová vernisáž výstavy s názvem Třy v Galerii M. Akce se konala v pátek 6. srpna a přilákala poměrně dost zvědavců. Přišli přátelé, příbuzní, náhodní hosté anebo ti, které nenechalo spát ypsilon na konci názvu téhle výtvarné skupinky.

Performance v podobě několika kastrolků spojených provázkem, které se pomalu sunuly po podlaze před návštěvníky za tónů jedné ze sonát J.S. Bacha, měla naznačit prostředí, v němž se nyní autorky, jinak maminky na mateřské dovolené, ponejvíce pohybují. Prostředí, které ovlivńuje momentální vztahy, nálady, ale také jejich tvorbu. Tedy, polopatě, domácnosti, kde jsou všední starosti a problémy koncentrovány přítomností malého dítěte a filtrovány do přijatelné podoby láskou.
Výstava, kterou spojuje základní téma - matka a dítě, potažmo dítě, žena, matka nabízí řadu pohledů na svět žen. Nějaké pomyslné střety cílů s tím, co je údělem matek, však nečekejte. Dílka informují naprosto lakonicky a s nevtíravým humorem o vztazích založených na pracně vyšlapaných cestičkách jednoho k druhému, s obezřetností, která nedestruuje klasickou podobu rodiny, v níž na trůně nejvyšším panuje milující matka.
Ke zhlédnutí je řada zajímavých instalací. Návštěvníky nesporně zaujme jedna z největších, nazvaná
Jak to vlastně bylo s kozou a Zdenou. Tiše tu čekají objekty, sošky z nejrůznějších materiálů, obrazy, ilustrace, kresby.
Výstava je půvabným zpestřením všedního dne. Dne, který jako každý jiný přináší své smutky, radosti, nové objevy a zkušenosti. Maličkosti, z nichž je tvořen obyčejný svět bez teatrálních kulis.
Upřímně myšlené pozvání můžete přijmout do neděle 29. srpna. -ina-
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 K&R!N K&R!N | Web | 10. srpna 2010 v 23:39 | Reagovat

pls hlasni mi tu : http://kosmetika-nika.blog.cz/1008/1-kolo-kusowek#comment79990484 odmena je 2-tyzdnova reklama tvojho blogu na mojom blogu.staci mi napisat,ze si hlasol/la

2 Shehezerada Shehezerada | E-mail | Web | 11. srpna 2010 v 0:09 | Reagovat

Napsala jsem dva vzkazy do Zpráv autorovi a hlásilo mi to, že to neodešlo, jelikož to bylo označeno jako spam. Tak nevím, jestli je to výstřednost Tvého blogu nebo tohoto serveru :) Byla bych vděčná za zpětné info, že jsi zprávy dostala. Sh

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama