Přeštěnice 2010

17. července 2010 v 8:59 | Ina
Přeštěnický festival se letos konal od čtvrtka 8. července do soboty 10. července a měl oproti loňsku štěstí na počasí. I když podle jednoho z organizátorů Josefa Kašpara, na tropické teploty nebyli pořadatelé připraveni. "V loňském roce jsme tady měli sprchy. To ale pršelo a byla poměrně zima, takže je nikdo nevyužil. Letos by se hodily." Pro lidi zmožené horkem bylo alespoň zajištěno několikrát denně vydatné osvěžení od hasičů.


Program festivalu se odehrával na třech podiích. Návštěvníci, kterých letos dorazily tři tisícovky,
mohli zhlédnout vystoupení více než šesti desítek kapel. Své koncertování musela zrušit pouze jediná ze všech avizovaných formací. Největším tahákem byla Marta Jandová se skupinou Die Happy, kapely Arakain, Doga nebo Vypsaná fixa. Hudební apetit měl každý návštěvník jiný a program byl sestaven tak, že si vybrali všichni. Stále příznivce si našla i německá kapela Green Frog Feet. V desetileté historii festivalu byla první mezinárodní kapelou, která v Přeštěnicích před dvěma roky vystoupila. Přímo tady také natočila své první DVD.
Musicfest Přeštěnice se letos poprvé zapojil do projektu Čistý festival, který je zaměřen na podporu třídění odpadu v rámci velkých akcí. Každý z návštěvníků, který přinesl deset prázdných kelímků, byl odměněn pivem nebo nealkoholickým nápojem. Podle Josefa Kašpara se sice nepodařilo trhnout rekord. I tak se v průběhu tří dnů nasbíralo 16 tisíc kelímků. Pro přeštěnický festival to znamená třetí místo za monstr festivaly Rock for People a Otvírákem a získání Certifikátu Čistý festival.
Poprvé se také v Přeštěnicích volila Miss festivalu. Zvítězila Veronika Boušková. Od pořadatelů získala lístek na příští ročník Musicfestu, poukaz na koktejl z festivalového baru a kšiltovku s logem akce.  
Návštěvníci měli přímo v areálu k dispozici velké množství stánků. Kromě dodržování pitného režimu a dodávky nezbytných kalorií (nejvíc šly na odbyt pravé vietnamské nudle s masem, palačinky a langoše), si mohli pořídit originální doplňky, trička, placky, klobouky, paruky, ale taky třeba
hudební CD.    (Foto z festivalu v galerii) -ina-
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama