Expedice Přeštěnice

6. července 2010 v 22:33 | Ina |  HUDBA
Ochutnávkou soutěžních kapel s názvem Expedice Přeštěnice, lákali pořadatelé milevského domu kultury návštěvníky na jeden z největších hudebních festivalů na jihu Čech Open Air Musicfest Přeštěnice 2010. Kromě soutěžních kapel, pro které hlasovali fanoušci v průběhu dubna a května na internetu a také přímo v kulturním domě, vystoupily v pátek tři kapely mimo soutěž. Prostřednictvím filmové projekce se mohli příchozí v přestávkách přenést do skvělé atmosféry, která na festivalu v Přeštěnicích vládla v loňském roce.


Koncert zahájila nesoutěžní pražská kapela Hentai Corporation. V hudebních kruzích je tahle formace, která se stala vítězem soutěže Skutečná liga, považována za jeden z největších objevů roku 2009. A v Milevsku ustála pověst šílené kapely na 150 procent. Holky pod podiem popadal amok a zpěvák v neskutečné pohybové exaltaci měl co dělat, aby si ho fanynky nenaporcovaly. Ostré trash-rock´n´rollové nástupy, s přechody do vláčné, téměř jazzové roviny. Neskutečný cirkus připomínal vystoupení Mika Jagera nebo Bon Joviho - s úctou k jmenovaným, na zpěváka Hentai Corporation by nejspíš pohybově neměli. Muzikantsky bez diskuse špička a show, která musí pohnout i mrtvými.
Jako druhá se na podiu milevského domu kultury představila soutěžní kapela ze Strakonic 12°Bagpipers. Ta se může pochlubit například třetím místem v pražské soutěži Pro-rock. Sedmičlenná partička, která včetně klasického obsazení disponuje i dechovými nástroji, prezentovala skvělý rock - punk - ska. Sladěné vokály, dravé nástupy, čitelné texty. Občasné rozjetí melodiky v kytarových riffech předznamenávalo v úmyslně nadržené atmosféře explozi nástupu saxofonu a trubky. Dokonale sladění muzikanti, perfektní vokály a zpěvačka, na kterou se - jak řekl jeden z návštěvníků - hezky kouká. Devizy, kterými strakonická kapela disponuje, kromě sympatického originálního výrazu, a kterými si získala i milevské publikum.
Další kapelou z Prahy, tentokrát soutěžní, byla formace 4Signs. Plíživé funky, energické dance, rytmické vokálové vstupy. Také v obsazení této pražské kapely je zastoupen dechový nástroj, příčná flétna. V kontrastu s poměrně tvrdě řezanými kytarovými riffy se hlas flétny úžasně napojoval v perfektně načasovaných, aranžovaných přechodech. Přestože místy zněly vokály poměrně nevýrazně, skvěle našlapanými skladbami kapela tenhle (možná zvukařský truc) bravurně přetloukla. Za zmínku určitě také stojí nápaditá a bezchybná rytmika basáka, která místy dalece překračovala rámec pouhého rytmického doprovodu.
Předposledním bylo vystoupení nové milevské kapely Escape 2 The Jungle, kde je frontmanem Josef Kašpar, jeden z hlavních organizátorů přeštěnického festivalu. Skupina z Milevska měla na koncertě svoji premiéru. A rozhodně obstáli. Přesvědčili s bravurní sebejistotou, že dobrá muzika se pozná podle toho, jak ji dělám a ne, podle toho, jak dlouho ji dělám. Milevští mohou nové formaci držet palce, protože se o ní ještě určitě bude v hudebních kruzích mluvit.
Poslední kapelou byla nesoutěžní českobudějovická formace Love Gangsters. Jejich vystoupení poznamenala nepříjemná událost. Frontmanovi skupiny vzal někdo z jiné kapely v šatně bundu. Zřejmě dost drahou a dost oblíbenou, protože její ztráta kvalitu vystoupení poměrně hodně poznamenala. Ale každý jsme nějaký. A manýry do světa muzikantů taky patří.
Diváci v průběhu večera hlasovali pro jednu ze dvou soutěžních kapel. Nejvíce hlasů a tím vítězství a účast na přeštěnickém festivalu si z Milevska nakonec odvážela strakonická kapela  12°Bagpipers.  (ina)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama